Otwarty webinar - TUS dla dzieci z ADHD
wskazówki dla terapeutów

Dołącz do webinaru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Jeśli chcesz wiedzieć, jak to robić i jak pracować z dzieckiem Z ADHD, zapisz się na bezpłatny webinar.

Czwartek 07.04.2022

19:30 - 20:30

Czas trwania 1 godzina

Liczba miejsc jest ograniczona!

Prowadzący:

Joanna Węglarz

Prowadzenie zajęć TUS to bardzo ważne, odpowiedzialne zadanie, ale też ogromne wyzwanie dla każdego terapeuty i nauczyciela. Chcemy dać dzieciom najlepsze wzorce i możliwości podnoszenia kompetencji swoich społecznych umiejętności.

Jednym dzieciom przychodzą one łatwiej, innym nieco trudniej. Niewątpliwie grupą, w której prowadzenie zajęć TUS wymaga szerszego kontekstu oraz przygotowania są dzieci z wszelkimi zaburzeniami neurorozwojowymi, m.in.. z ADHD.


Z myślą o terapeutach, nauczycielach, którzy chcą wspierać kompetencje społeczne u dzieci z ADHD, przygotowaliśmy BEZPŁATNY WEBINAR: “TUS dla dzieci z ADHD – wskazówki dla terapeutów”

Czego dowiesz się na webinarze?

  • Dowiesz się z jakimi problemami społeczno - emocjonalnymi zmagają się dzieci z ADHD?
  • Poznasz charakterystykę TUS wg metodologii Węglarz i Bentkowskiej oraz dowiesz się jak ta metoda może przydać Ci się w pracy z dziećmi z ADHD.
  • Dowiesz się, jakie mogą być przyczyny trudnych zachowa dzieci podczas zajęć TUS i jak możesz im zaradzić
  • Poznasz konkretne sposoby na zaangażowanie dziecka z ADHD w zajecia metodą TUS, dzięki czemu Twoja praca zacznie przynosić wymierne dla dziecka korzyści
  • Zapamiętasz 5 istotnych kwestii, o których każdy terapeuta musi pamiętać w kontekście prowadzenia zajęć TUS z dziećmi z ADHD.

Dzieci z ADHD mają problemy z koncentracją, są nadmiernie ruchliwe, bywają impulsywne. To znacznie utrudnia im przystosowanie się do reguł panujących na zajęciach TUS.


Dlatego Twoją najważniejszą rolą jest pomóc im się w tej sytuacji odnaleźć, wspierać, dając jednocześnie możliwie najlepszą przestrzen na rozwijanie kompetencji społeczno - emocjonalnych.

specjalista psychologii klinicznej, wykładowca akademicki, trener, terapeuta EMDR. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach: „Psychologia kliniczna” na AMG w Gdańsku, „Diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna” na UMCS w Lublinie oraz „Organizacja i zarządzanie oświatą” na Uczelni Lingwistyczo-Technicznej w Świeciu”. Jest autorką wielu programów szkoleniowych oraz współautorką 3 książek „Mruczący Kotek. Zajęcia relaksacyjne dla przedszkolaków”, „Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia umiejętności społecznych” oraz „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży Przewodnik dla terapeutów”.

Joanna Węglarz

Psycholog, Dyrektor NPDN Studio Psychologiczne

Prowadzący webinar

Dołącz do webinaru

Zapamiętasz 5 istotnych kwestii, o których każdy terapeuta musi pamiętać w kontekście prowadzenia zajęć TUS z dziećmi z ADHD.

Dowiesz się, jakie mogą być przyczyny trudnych zachowa dzieci podczas zajęć TUS i jak możesz im zaradzić

Poznasz konkretne sposoby na zaangażowanie dziecka z ADHD w zajecia metodą TUS, dzięki czemu Twoja praca zacznie przynosić wymierne dla dziecka korzyści

Poznasz konkretne sposoby na zaangażowanie dziecka z ADHD w zajecia metodą TUS, dzięki czemu Twoja praca zacznie przynosić wymierne dla dziecka korzyści

Czwartek 07.04.2022

19.30 - 20.30

Czas trwania 1 godzina

ZAPISUJĘ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR

Zapisuję się!
Dni
Godzin
Minut
Sekund