fbpx

Konferencja

Wydarzenie online na które zapraszamy nauczycieli, psychologów i terapeutów.

eKonferencja AKCJA-RELACJA

Akcja Relacja to największa konferencja dotycząca wspierania rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży

 

TERMIN ZAPISÓW 03.03.2021

 

Sprawdź program ekonferencji

Zdjęcie hero

Parnetrzy, którzy nas wspierają

Parnetrzy, którzy nas wspierają

Co otrzymujesz w ramach ekonferencji?

ikona

Dostęp online

Nasze wydarzenie będzie emitowane na żywo. Każdy uczestnik otrzyma wiadomość z unikalnym linkiem umożliwiającym dołączenie do wydarzenia.

ikona

Zaświadczenia

Po zakończeniu ekonferencji każdy uczestnik otrzyma na maila, dokument potwierdzający jego uczestnictwo w wydarzeniu.

ikona

Bonusy i rabaty

Nasi partnerzy i prelegenci przygotowali dla uczestników różne niespodzianki, w tym rabaty i kupony promocyjne do sklepów z materiałami do terapii i książkami.

ikona

10 prelegentów

Zebraliśmy 10 specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą i są ekspertami w zakresie kompetencji społecznych.

ikona

Opieka techniczna

Przed, w trakcie i po wydarzeniu gwarantujemy wsparcie techniczne, w razie problemów i niejasności.

ikona

Praktyczne materiały

W ramach ekonferencji, przewidziane są materiały i artykuły, które będziemy przesyłać uczestnikom.

Prelegenci i tematy wystąpień

Wybierz datę, by poznać harmonogram:

9:00 - 9:15

Rozpoczęcie konferencji Akcja Relacja online

9:15 - 10:15

Wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego małego dziecka

mgr Joanna Węglarz, mgr Dorota Bentkowska

Psycholog, socjoterapeuta, trener umiejętności społecznych. Prowadzi gabinet terapeutyczny specjalizujący się w pracy metodą TUS. Autorka książek „Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia umiejętności społecznych” oraz „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. Przewodnik dla terapeutów”, a także sklepu pomocetus.pl.  Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Joanna Węglarz 

Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, terapeuta EMDR, socjoterapeuta. Od 17 lat pracuje z dziećmi, zarówno z zaburzeniami rozwojowymi (w tym z autyzmem i zespołem Aspergera) ale również z dziećmi z problemami emocjonalnymi. Współautorka pomocy terapeutycznych w sklepie PomoceTUS.pl oraz dwóch książek dotyczących Treningu Umiejętności Społecznych: „Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia umiejętności społecznych”  (wyd. „Bliżej Przedszkola”, 2019) oraz „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. Przewodnik dla terapeutów” (wyd. Harmonia).

10:30 - 11:30

Terapia relacyjna dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu

dr Paulina Gołaska - Ciesielska

Psycholożka, pedagożka specjalna, terapeutka, na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą przeżywającą trudności społeczno-emocjonalne. Realizuje projekty aplikacyjno-badawcze dotyczące m.in. wdrażania programów terapeutycznych w placówkach edukacyjnych, pogłębiania wiedzy na temat terapii i psychoterapii osób ze spektrum autyzmu, tworzenia programów wsparcia dla rodzin. Pozostaje w bliskiej współpracy z poznańską Fundacją Fiona, Fundacją Dziecko w Centrum, Fundacją Autism TEAM oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży, w tym ze spektrum autyzmu. Prowadzi Centrum Wspierania Relacji i Fundację RELACYJNI, w ramach działań których popularyzuje podejście relacyjne w wychowaniu, edukacji oraz terapii dzieci i młodzieży. Konsultuje, superwizuje, szkoli i wspiera nauczycieli w placówkach oświatowych, organizuje warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców. Jest autorką naukowych oraz popularno-naukowych artykułów dotyczących wspierania osób z niepełnosprawnością oraz spektrum autyzmu.  

11:45 - 12:45

Nie ma dzieci. Są ludzie. Wychowanie, edukacja i wsparcie rozwoju przyszłego dorosłego człowieka

mgr Anna Janiak

Pedagożka specjalna, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami w spectrum autyzmu i ich rodzinami. Prezeska i koordynatorka programowa Fundacji FIONA – osobiście realizuje m.in.: zajęcia z zakresu TUS dla młodzieży i dorosłych w spektrum autyzmu; konsultacje, szkolenia i warsztaty dla rodzin i opiekunów osób z ASD oraz grupę dla rodziców; szkolenia i warsztaty dla nauczycieli; warsztaty dla młodzieży szkolnej, w szczególności klas w których uczą się osoby w spektrum autyzmu. Realizując konsultacje, superwizje i szkolenia współpracuje m.in. z „Fundacją Dziecko w Centrum”, „Centrum Wspierania Relacji”, „Strefą Dobrych Emocji”. Jest prelegentką licznych konferencji i seminariów oraz współorganizatorką konferencji: „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”, „Autyzm w szkole”, „Do twarzy mi nie tylko w niebieskim”. 

Stworzyła autorski model aktywizacji społeczno-zawodowej osób w spektrum autyzmu, który od 2015 wdraża w Spółdzielni Socjalnej FURIA. Autorka dwóch innowacji społecznych dedykowanych rodzicom i opiekunom osób w spektrum autyzmu, z zakresu usamodzielniania oraz społeczno-zawodowej aktywizacji ich dzieci i podopiecznych “Praca na potencjałach potencjałem do pracy”. Laureatka konkursu grantowego „Inkubator WINS” – innowacja „Rodzinne autonomie samodzielności”. Autorka innowacji “Niebiesko-niebiescy” wspierającej relacje na linii Policja – osoba z ASD – rodzice i opiekunowie osób z ASD – współtworzonej w partnerstwie z Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Współautorka i koordynatorka projektu „Tłumacz / adwokat społeczny – asystent osoby z ASD” w ramach Fundacji Aktywnych FURIA. Prywatnie i zawodowo: zafiksowana na spektrum 

12:45 - 13:30

Przerwa

13:30 - 14.30

„Ok Boomer!” Czyli czego się wystrzegać w wychowaniu i edukacji oraz jak mądrze wspierać młodzież w rozwoju

dr Marcin Szulc, prof. UG Uniwersytet Gdański, Zakład Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej

Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, nauczyciel akademicki i psycholog w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki zagrożeń społecznych ze szczególnym wskazaniem na mechanizmy powstawania uzależnień, leczenie nałogów, resocjalizację nieletnich sprawców przestępstw oraz problemy okresu dorastania. Prowadzi spotkania edukacyjne dla rad pedagogicznych, rodziców oraz młodzieży. Jest autorem publikacji z zakresu psychologii zagrożeń społecznych. 

14:45 - 15:45

Wsparcie ze strony szkoły w kształtowaniu kompetencji społecznych i emocjonalnych, w kontekście pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą

dr Magdalena Wegner - Jezierska

Doktor nauk humanistycznych, psycholożka, terapeutka dzieci i młodzieży, wieloletnia wykładowczyni akademicka. Autorka poradników dla rodziców i opiekunów oraz scenariuszy do zajęć rozwijających kompetencje emocjonalne i społeczne uczniów. Zajmuje się terapią psychologiczną dzieci i młodzieży, prowadzi grupy treningu umiejętności społecznych dla osób z trudnościami w budowaniu i utrzymaniu relacji. Współpracuje z placówkami oświatowymi szkoląc kadry pedagogiczne oraz rodziców. Prywatnie, żona i mama sześciorga dzieci.

9:00 - 9:15

Otwarcie Konferencji

9:15 - 10:15

Relacje dzieci i młodzieży w okresie pandemii i nauczania zdalnego

mgr Tomasz Bilicki

10:30 - 11:30

Trudności z regulacją emocji u małego dziecka

Dr Jagoda Sikora

Psycholog dziecięcy w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży oraz doktor psychologii. Uwielbia swoją pracę i z chęcią wspiera dzieci i rodziców w radzeniu sobie z wyzwaniami, które stają na ich drodze. Posiada doświadczenie w pracy klinicznej, które zdobywała, pracując z dziećmi i młodzieżą między innymi w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka oraz licznych placówkach wsparcia ambulatoryjnego i dziennego. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Psychologii na stanowisku adiunkta. Ukończyła dwa poziomy szkolenia certyfikacyjnego z podejścia Self-Reg (metody samoregulacji), studium terapii dzieci i młodzieży oraz kurs podstawowy podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach TSR. Odbyła liczne szkolenia z zakresie pracy interwencyjnej i diagnostycznej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jest żoną i mamą trójki chłopców, którzy stale motywują ją do rozwoju.

11:45 - 12.45

Edukacja afektywna w nurcie poznawczo-behawioralnym

mgr Anna Lewandowska

psycholog, psychoterapeuta CBTw trakcie certyfikacji, właścicielka mini Wydawnictwa TherapyTools, zarządza także stroną o tej samej nazwie i grupą „Terapia dzieci i młodzieży”. Wiedzę zdobywa u źródła – uczestniczy w zagranicznych konferencjach i szkoleniach, utrzymuje również kontakty ze specjalistami z całego świata (dzięki to którym jest na bieżąco z „terapeutycznymi nowinkami”).

12:45 - 13:30

Przerwa

13:30 - 14:30

(Nie)rehabilitacja – naprawiać, czy wspierać w rozwoju?

mgr Wojciech Kozłowski

Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej i bilateralnej, terapeuta terapii czaszkowo-krzyżowej Upledgera oraz instruktorem sportu. Od wielu lat pracuje z dziećmi, a od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym „Orzeszek” – placówce Stowarzyszenia Na Tak wspierającej dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Współautor rozdziału książki „Rozwój daje radość” pod redakcją Jacka Kielina. Członek The International Association of Healthcare Practitioners. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi: si–poznan.pl oraz terapiazmyslow.pl

14:45 - 15:45

Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży

mgr Joanna Węglarz, mgr Dorota Bentkowska

Dorota Bentkowska

Psycholog, socjoterapeuta, trener umiejętności społecznych. Prowadzi gabinet terapeutyczny specjalizujący się w pracy metodą TUS. Autorka książek „Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia umiejętności społecznych” oraz „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. Przewodnik dla terapeutów”, a także sklepu pomocetus.pl.
Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Joanna Węglarz 

Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, terapeuta EMDR, socjoterapeuta. Od 17 lat pracuje z dziećmi, zarówno z zaburzeniami rozwojowymi (w tym z autyzmem i zespołem Aspergera) ale również z dziećmi z problemami emocjonalnymi. Współautorka pomocy terapeutycznych w sklepie PomoceTUS.pl oraz dwóch książek dotyczących Treningu Umiejętności Społecznych: „Wspólna Przygoda„. Zestaw do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności społeczne. Trening Umiejętności Społecznych (wyd. „Bliżej Przedszkola”, 2019) oraz „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. Przewodnik dla terapeutów” (wyd. Harmonia, w druku).

15:45 - 16:00

Zamknięcie konferencji Akcja Relacja